Grypostop Mix

Proszek do sporządzania roztworu doustnego.

 

Grypostop Mix

Skład: Jedna saszetka zawiera:

Substancje czynne:
paracetamol 650 mg
chlorowodorek pseudoefedryny 60 mg
bromowodorek dekstrometorfanu 20 mg
maleinian chlorfenyraminy 4 mg

Substancje pomocnicze:
kwas askorbowy, kwas cytrynowy, naturalny smak cytrynowy, skrobia, powidon, cytrynian sodu, kwas stearynowy, dwutlenek tytanowy, fosforan wapniowy, barwniki żółte 6 i 10

 

 

Wskazania: Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok obocznych nosa (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

 

Przeciwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, niedokrwistość, ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol oraz u pacjentów leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (MAO), aktualnie lub w ciągu dwóch ostatnich tygodni. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat bez zaleceń lekarza.

 

Opis działania: Preparat wieloskładnikowy o kompleksowym działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrażniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych.

 

Dawkowanie: Rozpuścić zawartość saszetki w szklance gorącej wody. Wypić gorący płyn małymi łykami. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 saszetka co 4-6 godzin na dobę, nie stosować więcej niż 4 saszetki w ciągu 24 godzin.

«pokaż wszystkie leki OTC