Grypostop

tabletki

 

Grypostop

Skład: Jedna tabletka zawiera:

Substancje czynne:
paracetamol 325 mg
chlorowodorek pseudoefedryny 30 mg
bromowodorek dekstrometorfanu 15 mg

Substancje pomocnicze:
hydroksypropylometyloceluloza, stearynian magnezu, skrobia, celuloza mikrokrystaliczna, poliwinylopirolidon, polisorbat 80, skrobi glikolan sodu, glikol polietylenowy, dwutlenek tytanowy.

 

Opis działania: Preparat wieloskładnikowy o kompleksowym działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrażniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych.

 

Przeciwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, niedokrwistość, ciężka niewydolność
wątroby i nerek. Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol oraz u pacjentów leczonych inhibitorami monoaminooksydazy (MAO), aktualnie lub w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

 

Wytwórca: PERRIGO, Allegan, MI 49010 U.S.A.

 

Wskazania: Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

 

Dawkowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
2 tabletki 3-4 razy na dobę (nie więcej niż 8 tabletek w ciągu doby). U dzieci do lat 12 nie stosować bez zaleceń lekarza.

 

Opakowania: 12 i 24 tabletki powlekane.

« pokaż wszystkie leki OTC